محصولات بکر و فرابکر پدربزرگ
کیفیت نان، یک مسئله حل نشده ولی مهم

کیفیت نان، یک مسئله حل نشده ولی مهم

نان فقط یک غذای سیر‌کننده نیست. منبعی است از کربوهیدرات، فیبر، روغن، املاح و برخی ویتامین‌ها؛ یعنی بخش زیادی از آنچه بدن ما برای سوخت‌ و ساز نیاز دارد، در نان به چشم می‌خورد. اما همین نان هم انواع مختلفی دارد و بسته به شیوه پخت و موادی که در پخت آن به ‌کار رفته، می‌تواند ارزش بیشتر یا کمتری داشته باشد. در میان نان‌های سنتی، سالم‌ترین آنها، نان سنگک است که کمترین دور ریز را دارد و به ‌دلیل وجود سبوس (اگر رنگ آن تیره باشد) زود هضم‌تر است . . .
خواص میوه ها و سبزیجات قرمز

خواص میوه ها و سبزیجات قرمز

میوه‌ها و سبزیجات‌ قرمز رنگ علاوه بر این که افزایش‌ دهنده اشتها هستند، برای افراد کم خون و افرادی که کمبود آهن دارند بسیار مناسب است. همچنین در درمان عفونت‌‌ها و سوختگی‌های شدید بسیار موثر است و معمولا این ‌گونه میوه‌ها و سبزیجات در درمان بیماری‌‌های ریوی، مشکلات روده (یبوست)‌ و رحم به کار برده می‌شود. . . .
خواص هفت سین از منظر علم تغذیه و طب ایرانی

خواص هفت سین از منظر علم تغذیه و طب ایرانی

نوروز یکی از رسوم دیرینه ایرانیان برای استقبال از سال جدید است که نه تنها به عنوان بخشی از فرهنگ تاریخی و تاریخ فرهنگی ایرانیان قلمداد می شود ، بلکه به عنوان یکی از وجوه جذاب این مرز و بوم در دیدگاه جهانیان است. فرهنگ ایرانی از سلامت جدا نبوده و نمادهای سفره هفت سین هم سرشار از خواص غذایی فراوان است. . . .
نمایشگاه نان و شیرینی استانبول (Ibatech)

نمایشگاه نان و شیرینی استانبول (Ibatech)

نمایشگاه نان و شیرینی استانبول (Ibatech) از ۰۷ الی ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ در شهر استانبول کشور ترکیه برگزار می گردد. نمایشگاه نان و شیرینی استانبول (Ibatech) به صنعت نان‌پزی و شیرینی‌پزی اختصاص داشته و . . .
معضل جهانی پلاستیک

معضل جهانی پلاستیک

زباله های پلاستیکی از بزرگترین معضلات زیست محیطی جهان امروزی به شمار رفته که شاید نتوان به کلی آنها را حذف کرد اما از حجم تولید آنها می توان کاست. . . .
نمایشگاه جهانی روغن زیتون (WOOE)

نمایشگاه جهانی روغن زیتون (WOOE)

نمایشگاه جهانی روغن زیتون (WOOE) از ۲۸ الی ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ در شهر مادرید کشور اسپانیا برگزار می گردد. نمایشگاه جهانی روغن زیتون (WOOE) بهترین مکان برای گردهمایی تولید کنندگان و بازرگانان بین المللی عمده روغن زیتون در دنیاست. . . .
شیرین اما خطرناک

شیرین اما خطرناک

متاسفانه امروزه الگوی غذایی مردم ایران به دلیل مصرف بیش از حد قند، شکر و چربی که برای حفظ سلامت، مناسب نیست، دچار تغییر شده و هر ساله شاهد مرگ هزاران نفر از هموطنان بر اثر مبتلا شدن به بیماری های غیر واگیر هستیم. . . .
عرقیات گیاهی، رایحه خوش زندگی

عرقیات گیاهی، رایحه خوش زندگی

حدود ۷۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ، مردمان ایران باستان (آریایی ها) برای درمان و حفظ سلامت خود از عصاره ها و عرقیات گیاهان استفاده می کردند و نیز ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ، مردمان تمدن های مصر، خاورمیانه ، یونان باستان ، هند و چین نیز به تهیه داروها و شربت های گیاهی . . .
نمایشگاه محصولات ارگانیک هنگ کنگ (LOHAS Expo)

نمایشگاه محصولات ارگانیک هنگ کنگ (LOHAS Expo)

نمایشگاه محصولات ارگانیک هنگ کنگ (LOHAS Expo) از ۰۲ الی ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ در شهر هنگ کنگ برگزار می گردد. نمایشگاه محصولات ارگانیک هنگ کنگ (LOHAS Expo) رویداری برجسته برای حوزه های طبیعی، سالم، سازگار با محیط زیست و پایدار در هنگ کنگ است . . .
مضرات لبنیات

مضرات لبنیات

امروزه تبلیغات دامنه‌داری در باره فواید شیر همه جا را فرا گرفته و مردم در سراسر دنیا به مصرف شیر و محصولات مختلف آن ترغیب می شوند. ولی آیا شیر مفید است یا مضر؟ نظرات دکتر زرین آذر را در باره مضرات لبنیات مطالعه نمایید. . . .
امواج الکترومغناطیس چه تأثیری بر سلامت انسان دارند؟

امواج الکترومغناطیس چه تأثیری بر سلامت انسان دارند؟

امواج الکترومغناطیس و تأثیر آن بر چرخه بیولوژیکی همیشه مورد بحث و تحقیق دانشمندان بوده است ، آنها همواره به دنبال شواهد قابل اتکاء در مورد تأثیرات این امواج بر سلامت انسان ها بوده‌اند. در این مقاله به تأثیرات منفی این امواج بر سلامتی پرداخته شده است. . . .
دَم نوش ، پزشک خانواده

دَم نوش ، پزشک خانواده

دم‌نوش نوعی نوشیدنی است که در آن جزئی از گل ، برگ ، ساقه ، ریشه ، دانه ، پوستِ میوه یا اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب است ، به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر دم‌نوش‌ها فاقد کافئین هستند. بسیاری از گیاهان باید به صورت دمکرده استفاده شود و اگر بر اثر ناآگاهی یا غفلت جوشانده شود خاصیت آن تغییر می کند. برای آگاهی بیشتر این مقاله را مطالعه کنید. . . .
تغذیه یکی از شش اصل سلامتی  (سته ضروریه)  در طب ایرانی

تغذیه یکی از شش اصل سلامتی (سته ضروریه) در طب ایرانی

محمد زکریا رازی یکی از مشهورترین شخصیت های مهم در تاریخ طب ایرانی و نیز بسیاری از طبیبان بزرگ معتقد بوده اند تا جایی که ممکن است با غذا بیماران را باید معالجه نمود و طبیب دستور دارو ندهد و تا هنگامی که با داروی ساده و مفرد امید معالجه باشد به بیمار داروی مرکب داده نشود. . . .
اصلاح تغذیه ، ضرورت سبک زندگی امروز

اصلاح تغذیه ، ضرورت سبک زندگی امروز

ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺩﺍﺭﺍی ﺩﻭ ﺑﻌﺪ جسمی ﻭ ﺭﻭحی است ﻛﻪ ﺑﺮ یکﺪﻳﮕﺮ ﺗﺄﺛﻴﺮ می ﮔﺬﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﺳﻼمتی ماحصل این دو ﺑﻌﺪ است که ﺩﺭ ﻫﻢ ﺗﻨﻴﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺩﺭ ﺍﺳﻼﻡ ﻣﺴﺄﻟﻪ ﺗﻐﺬﻳﻪ ﻣﻨﺎﺳﺐ ، ﻣﻮﺭﺩ ﺗﻮﺟﻪ خاص ﻭﺍﻗﻊ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺩﺳﺘﻮﺭﺍﺕ ارزشمندی ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻥ ﻭ ﺍﺣﺎﺩﻳﺚ ، ﭘﻴﺮﺍﻣﻮﻥ نگهداشت حداکثری سلامتی ارائه شده ﺍﺳﺖ. . . .
اثر روغن کنجد بر قند خون دیابت نوع دو

اثر روغن کنجد بر قند خون دیابت نوع دو

دانه ی کنجد یکی از غذاهای گیاهی است که به عنوان یک غذای سالم و سنتی در کشورهای خاورمیانه و ژاپن استفاده می شود. نتایج پژهش های پزشکی نشان می دهد که مصرف روغن کنجد سبب کاهش چشمگیری در میزان قند خون ناشتا و هموگلوبین گلیکوزیله بیماران دیابتی نوع ۲ می شود. . . .
بهترین مسکن های گیاهی را بشناسید

بهترین مسکن های گیاهی را بشناسید

نوع معماری و سازه ای که افراد جامعه با آن سر و کار دارند ، تاثیرگذار بر سلامت روح و جسم آنها است. به عنوان نمونه، مساجد که با استمداد از دیدگاه الهی طراحی و ساخته شده است بصورت رمزآلودی بر ذهن و جسم مردمی که حتی از این اماکن گذر می کنند ، تاثیرات عجیبی می گذارد. . . .
0
×

مشاوره و پاسخ به سوالات

× پیام دهید