رویدادهای پدربزرگگروه مقالات

حضور پدربزرگ در اولین گردهمایی مشترک اتاق های بازرگانی ایران-سوئیس و ایران-اتریش

برگزاری اولین گردهمایی مشترک شبکه سازی اعضاء اتاق بازرگانی ایران – سوئیس و اتاق بازرگانی ایران – اتریش در مدرسه دارالفنون

از راست به چپ ، سفیر سوئیس جناب آقای مارکوس لایتنر و جناب آقای شریف نظام مافی ریاست اتاق بازرگانی ایران و سوئیس

اول مهر ۱۳۹۸ شاهد برگزاری اولین گردهمایی مشترک شبکه سازی اعضاء دو اتاق بازرگانی ایران و سوئیس و اتاق بازرگانی ایران و اتریش در فضایی گرم و صمیمی در محل مدرسه دارالفنون بود. استارت آپ پدربزرگ به عنوان یکی از اعضاء اتاق بازرگانی ایران و سوئیس نیز با حضور مدیران ارشد خود آقایان سید محسن چاوشی و کورش ناریان در این همایش شرکت کرده بود. در این گردهمایی آقای مارکوس لایتنر سفیر سوئیس ، آقای اشتفان شولتس سفیر اتریش ، آقای شریف نظام مافی ریاست اتاق بازرگانی ایران و سوئیس ، آقای پدرام سلطانی ریاست اتاق بازرگانی ایران و اتریش ، آقای عبدی معین پور دبیرکل اتاق سوئیس ، آقای علی عیان بُد دبیرکل اتاق اتریش ، سرکار خانم آسیه میر مدیر آکادمی و HR-Platform اتاق سوئیس ، سرکار خانم ماندانا معتضد مدیر اداری و هماهنگی اتاق بازرگانی ایران و اتریش و دیگر اعضاء دو اتاق مشترک حضور داشتند.


 

همایشی پرشور در یک عصر دل انگیز پاییزی در دارالفنون

در ابتدا و با ورود به فضا و محوطه مدرسه تاریخی دارالفنون در یک عصر زیبای پاییزی، با آرامشی وصف ناپذیر و دلپذیر بر فضای حاکم بر همایش مواجه شدیم. همه چیز مناسب و دلنشین به نظر می رسید. برخی از اعضاء محترم دو اتاق با یکدیگر در حال گفتگو بودند و برخی دیگر در محوطه دارالفنون در حال قدم زدن بودند. روح دارالفنون کاملا ما را تحت تاثیر قرار داده بود. با نگاه کردن به کلاس های این مدرسه تاریخی ، وجود دانش آموختگان در این مدرسه را احساس می کردیم و با چشم ذهن و تصور ، اساتید و محصلین را می دیدیم که با لباس های آن دوره در حال رفت و آمد بودند و یا با یکدیگر مباحثه می کردند و یا سرگرم مطالعه در گوشه ای از حیاط بزرگ این مدرسه بودند.

در همین حس و حال بودیم که به جناب آقای شریف نظام مافی ریاست محترم اتاق بازرگانی ایران و سوئیس برخورد کردیم و مثل همیشه با برخورد گرم و صمیمی و توام با وقار ایشان مواجه شدیم. صحبت کوتاهی بین ما رد و بدل شد و سپس ایشان ما را به پذیرایی از چای سنتی ، قهوه های سوئیسی و بوفه ای که برای میهمانان تدارک دیده شده بود ، دعوت کردند (جای شما خالی) . در ادامه با چهره های آشنای دیگری مثل جناب آقای عبدی معین پور دبیرکل اتاق ، سرکار خانم آسیه میر ، مدیریت آکادمی و HR Platform اتاق و دستیار پرتلاش ایشان سرکار خانم سیروس و نیز سرکار خانم آناهیتا احتشام زاده مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران و سوئیس مواجه و احوال پرسی کردیم.

خاصیت شرکت در این تیپ از همایش ها این است که هر چند وقت یکبار امکان مذاکره و تعامل با دوستان قدیمی و با خبر شدن از تحولات جدید از یکطرف و نیز فرصت ایجاد ارتباط با افراد جدید از طرف دیگر حاصل می گردد که البته به این فرآیند شبکه سازی و یا Networking می گویند. در این Networking بخت با ما یار بود و فرصت آشنایی با جناب آقای علی عیان بُد دبیر کل اتاق بازرگانی ایران و اتریش و سرکار خانم ماندانا معتضد مدیر اداری و هماهنگی اتاق بازرگانی ایران و اتریش به ما دست داد. آقای علی عیان بُد ، مسلط به دو زبان آلمانی و انگلیسی و بسیار پر انرژی و در عین حال فردی گرم و فروتن بودند که مدیریت این همایش را با همکاری سرکار خانم ماندانا معتضد بر عهده داشتند. فرد نازنین دیگری که در این همایش دیدار کردیم و گپ و گفت گرمی بین ما به جریان افتاد، جناب آقای رضا خزاعی عزیز بودند که چند روز پیش در طی سخنرانی ایشان در سمینار اصول مسافرت های تجاری در اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی تهران ، با ایشان آشنا شده بودیم.

سخنرانی ها

 

بعد از حدود یک ساعت گپ و گفت و Networking ، سخنرانی های متعددی شکل گرفت. در ابتدا جناب آقای دکتر خسرو معتضد درباره انگیزه اولیه تاسیس دارالفنون و سابقه درخشان مدرسان اتریشی در این مدرسه و نیز پیوندهای قدیمی و محکم بین ملت و دولت ایران و مردم و دولت کشورهای سوئیس و اتریش سخنرانی کردند. سپس آقای اشتفان شولتس سفیر اتریش ، آقای مارکوس لایتنر سفیر سوئیس، آقای پدرام سلطانی رئیس اتاق بازرگانی ایران و اتریش و آقای شریف نظام مافی رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس به عنوان آخرین سخنران، برای حاضرین در همایش پیرامون مسائل و چالش های روز اقتصادی ، فرصت های تعاملات بیشتر تجاری فی مابین ایران ، سوئیس و اتریش با توجه به مسائل پیش آمده در برجام و ارائه راهکارهای عبور از موانع در تعاملات اقتصادی ، سخنرانی نمودند.

آقای پدرام سلطانی
رئیس اتاق بازرگانی ایران و اتریش

آقای شریف نظام مافی
رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس

آقای اشتفان شولتس
سفیر اتریش

 آقای مارکوس لایتنر 
سفیر سوئیس

آقای دکتر خسرو معتضد
نویسنده و مورخ

دیگر تصاویر

 

از راست به چپ: آقایان پدرام سلطانی ، مارکوس لایتنر و شریف نظام مافی
عکس یادگاری در حاشیه همایش

 آقای سید محسن چاوشی مدیرعامل استارت آپ پدربزرگ
در حال استماع سخنرانی سفیر سوئیس


 

آقای علی عیان بُد دبیرکل اتاق ایران و اتریش
در حال سخنرانی

 آقای عبدی معین پور دبیرکل اتاق ایران و سوئیس
در حال گفتگو با یکی از اعضاء محترم اتاق


 

پذیرایی از مدعوین به همایش

سرکار خانم آسیه میر، مدیریت آکادمی و HR Platform اتاق ایران و سوئیس
در حال گفتگو با آقای نظام مافی و یکی از اعضاء محترم اتاق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *